Estes Star Hopper Kit
Karakteristike:
Model rakete Estes Star Hopper Kit za raketni motor serije A leti do visine od 122 metra i lagano pada na tlo zahvaljujući kočionoj vrpci. Model je dizajniran na temelju opisa obrambenog projektila iz 1950-ih, protiv novonastalog fenomena NLO-a.
Godine 1949. tajna skupina vladinih znanstvenika okupila se u tajnoj zračnoj bazi u Nevadi kako bi stvorili projekt Star Hopper. Cilj je bio proizvesti brzo i okretno vozilo s posadom koje bi se natjecalo s neidentificiranim objektima koji se obično nazivaju "letećim tanjurima". Najbolji inženjeri izradili su planove za elegantnu i funkcionalnu letjelicu na atomski pogon koja bi se mogla brzo lansirati da presretne agresore. Rezultat je bila raketa Star Hopper - prva međuplanetarna letjelica na svijetu. Konstruirana je i testirana mala flota, koja je do 1955. bila spremna braniti nebo od vanzemaljskih osvajača.
Na temelju ove teorije zavjere dizajneri su dizajnirali raketu Star Hopper.
Poteškoće u izgradnji rakete
Poteškoće u izgradnji 1 modeli raketa zahtijevaju malo bojanja, eventualno lijepljenja i brušenja. Modeli imaju dijelove izrađene od laserski izrezanih drvenih ili plastičnih letvica, plastični ili balsa konus i visokokvalitetne naljepnice. Sastavljanje modela je jednostavno zahvaljujući slikovnim uputama korak po korak. Provest ćete otprilike jedno poslijepodne gradeći ovaj model rakete.
Za informacije o izradi i lansiranju pogledajte Kako upravljati modelima raketa.
Modeli raketa
Faza leta
- Paljenje motora – pogonska smjesa u motoru se pali plamenikom. Željeni smjer leta osigurava letva vodilica lansirne rampe na koju se postavlja raketa.
- Potisak i ubrzanje - raketa se pokreće jalovom snagom raketnog motora.
- Izgaranje pogonske smjese - čim pogonska smjesa izgori, odgodna smjesa počinje gorjeti, stvarajući veliku količinu dima. Služi za praćenje leta rakete. Brza raketa sada počinje usporavati.
- Vrhunac leta i izbacivanje - nakon što izgori smjesa za odgodu, dolazi do paljenja smjese za izbacivanje, čime se aktivira povratni sustav rakete.
- Povratni sustav – provodi se najčešće uz pomoć padobrana, vrpce ili tzv heli-oštrica.
- Posljednja faza je slijetanje rakete na tlo.
Više informacija možete pronaći i u Estes katalogu.
Sadržaj paketa:
Paket sadrži: cijev, vrh, padobran, držač motora, stabilizatore, naljepnice, SK priručnik, EN priručnik.
Preporučujemo kupnju:
Za lansiranje i upravljanje raketom potrebno je kupiti:
- motori s plamenicima,
- čep za izbacivanje (služi za zaštitu padobrana),
- lansirna rampa,
- i uređaji za paljenje motora s električnim plamenicima.
Raketni motori
Plamenici i brtve motora uključeni su u paket motora osim ako nije drugačije navedeno. Estes motori opremljeni su električnim plamenicima, dizajniranim za paljenje električnom strujom kroz uređaj za paljenje. U model se mogu ugraditi Klima motori, također s električnim plamenicima ili klasičnim upaljačima. Za više informacija o raketnim motorima pogledajte Pregled raketnih motora.
Lansiranje s lansirnim uređajem (motori s električnim plamenicima) je bezbrižno i sigurno - stojite nekoliko metara od rakete.
Preporučeni motori za ovu raketu: 1/2A3-4T, A3-4T, A10-3T.
Začepljenje izmeta
Pamučni ispušni čep izrađen je od nezapaljive tkanine, njegova svrha je spriječiti oštećenje (zapaljivanje) padobrana od ispušnih plinova motora.
Lansirna rampa i lanseri
Alati za montažu
Za sastavljanje modela potrebni su vam: škare, olovka, brusni papir, brusni blok, modelirni nož, univerzalno ljepilo, ljepilo za plastiku i akrilne boje za eventualno bojanje. Za udobno rezanje i zaštitu stola tijekom sastavljanja preporučujemo radnu prostirku.
Mjerenje visine leta
Visinu leta rakete možete izmjeriti digitalnim visinomjerom koji se umetne u raketu. Za mjerenje visine od tla možete koristiti sekstant.